Залцбург спечели убедително с 5:2 при визитата си на аутсайдера Розенборг и записа четвърта поредна победа в група „B“ на Лига Европа, оставайки лидер с пълен актив. Японецът Такуми Минамино (5, 19, 45) се отличи с хеттрик, а норвежецът Фредрик Гулбрандсен (37) добави още един гол за гостите. Самуел Адегбрено (52) и Майк Йенсен (61) се разписаха за домакините след асистенции на Никлас Бендтнер, а в 57-ата минута Евен Ховланд си вкара автогол.

По същото време Селтик надви у дома РазенБалщпорт Лайпциг с 2:1 и се върна в играта. Киърън Тиърни (11) и Одсон Едуард (79) се разписаха за „детелините“, а между тези попадения Жан-Кевин Огустен (78) бе точен за гостите след пас на Лаймер.

След тези резултати Залцбург е лидер с 12 точки и докосва класирането за следващата фаза, а РБ Лайпциг и Селтик са с по 6 точки. Розенборг е на дъното без точков актив.