Испанският тим Севиля е първият 1/8-финалист в Лига Европа, след като срази у дома Лацио с 2:0 и го елиминира с общ резултат 3:0 на 1/16-финалите.

И двата отбора завършиха срещата в намалени състави, след като Фран Васкес от севилци бе изгонен за два жълти картона, а Марушич от „орлите“ напусна след директен червен картон.

Серхио Ескудеро от домакините получи контузия рано и бе сменен още в 6-та минута от Куинси Промес. След това пропуски от гостите направиха Сенад Лулич и Данило Каталди преди Уисам Бен Йедер (20) да изведе андалусци напред в резултата след добавка при отразен удар на Пабло Сарабия.

След почивката в 56-та минута Вацли отрази с вещина силен удар на Ачерби, а четири минути след това Франко Васкес бе изгонен за втори жълт картон. Последва нов фрапантен пропуск на гостите в 63-ата минута, когато Вацлик спаси шут на Хоакин Кореа. Пет минути след това и Чиро Имобиле нямаше късмет да изравни.

Адам Марушич бе изгонен за директен червен картон в 71-ата минута, а скоро след това Пабло Сарабия (78) оформи крайния резултат след асистенция на Хесус Навас, който получи контузи малко по-късно и домакините доиграха мача с 9 човека на терена.

Така Севиля се класира за 1/8-финалите на турнира и очаква следващия си съперник.