Следващият съперник на Лудогорец в група „C” на Лига Европа Хофенхайм изненадващо допусна домакински обрат и загуба от Спортинг (Брага) с 1:2 на старта.

Дебютантът в евротурнирите този сезон поведе с гол на Сандро Вагнер (24) след асистенция на Кадаржабек, но в добавеното време на първата част гостите от Португалия изравниха чрез Жоао Карлос (45+1), възползвал се от пас на Рикардо Есгайо.

Малко след началото на втората част Диего Соуса (50) направи обрата пълен след нова асистенция на Рикардо Есгайо. До края на мача домакинстващият в Зинсхайм тим така и не успя да стигне до втори гол и поне до реми.

В следващия втори кръг Хофенхайм ще гостува на Лудогорец в Разград на 28 септември от 22:05 часа българско време. Спортинг (Брага) пък ще е домакин тогава на Истанбул Башакшехир, който днес завърши 0:0 с българския шампион.

РЕЗУЛТАТИ, ПРОГРАМА И КЛАСИРАНЕ В ЛИГА ЕВРОПА - ТУК!