Лудогорец завърши при 1:1 с АЕК Ларнака в среща от груповата фаза на Лига Европа в дебюта на новия треньор на разградчани Антони Здравков и взе първата си точка в турнира.

Първото полувреме премина с поделено предимство, като в първия четвърт час разградчани тотално разбиха съперника, но вкараха само един гол, дело на Лукоки в седмата минута (1:0). Моци удари греда, попадение на Лудогорец беше отменено заради засада, а Кампаняро и Кешерю също имаха възможности да се разпишат.

АЕК живна след гол от дузпа в 26-ата минута за нарушение на Ренан срещу Тричковски, а Ларена вкара за 1:1 от бялата точка. Бразилският вратар определено носи вина за наказателния удар, тъй като връхлетя с крак върху съперника си при опита си да улови топката с ръце. До края на полувремето домакините поглеждаха все по-често към българската врата, но така и не стигна до опасни удари.

Домакините от АЕК започнаха по-активно втората част и заложиха на бързи атаки по крилата, като в 54-ата минута се разминаха с гола при удар на Хевел. В близките 10 минути Тричковски можеше да вкара с глава, а малко по-късно вратарят на Лудогорец - Ренан на два пъти чистеше топката с глава извън наказателното си поле.

Антони Здравков смени двамата си дефанзивни полузащитници Кампаняро и Дяков, за да пусне Гуралски и Махлангу, както и освежи атаката с Швиерчок, който замени статичния Кешерю. Домакините обаче продължиха да бъдат по-опасни заради по-малкото грешки, които допускаха в подаванията пред наказателното поле на Ренан, докато последният пас на разградската атака определено не вървеше.

В крайна сметка двубоят завърши наравно (1:1) и двата тима взеха по точка, която им е първа в груповата фаза на Лига Европа. В другата среща Цюрих победи Байер (Леверкузен) с 3:2 и почти сигурно продължава напред с 9 точки, докато "аспирините" са с 6 - 5 повече от Лудогорец и АЕК три мача преди края.

Следващият мач на Лудогорец в Европа е на 8 ноември - домакинство на АЕК (22:00 часа), като в същия ден Байер (Леверкузен) посреща лидера Цюрих.

АЕК ЛАРНАКА - ЛУДОГОРЕЦ 1:1
0:1 Джоди Лукоки (7'), 1:1 Хорхе Ларена (26' дузпа)

По-важното от мача по минути:

1' Начало на срещата в Никозия.
3'  Отменен гол на Лудогорец!!! Вандерсон беше в засада при атаката на разградчани и страничният рефер отчете това.
7'  ГОООООЛ за Лудогорец! Джоди Лукоки засече центриране по земята на Натанаел и вкара топката в мрежата на домакините за 1:0!!!
10' Вандерсон проби по десния фланг и пусна топката към Лукоки, но той беше изпреварен в наказателното поле.
12' Кампаняро стреля от границата на наказателното поле, но ударът му е блокиран и топката излиза в корнер.
13' ГРЕДА за Лудогорец! Козмин Моци удари страничната греда след удар с глава при центриране на Вандерсон от корнер!!!
15' Кешерю получи топката на границата на наказателното поле, но стреля неточно, вместо да намери непокрития Вандерсон.
25'  ДУЗПА ЗА АЕК Ларнака! Ренан събори Тричковски в наказателното поле след неуспешен опит на Моци да изчисти топката.
26' ГООООЛ за АЕК! Хорхе Ларена бележи от бялата точка за 1:1.
32' Лукоки пада в наказателното поле, но реферът подмина ситуацията.
38' АЕК все по-често поглежда към вратата на Лудогорец! Игор Силва отправи слаб удар и право в ръцете на Ренан.
44' Лукоки стреля силно от дистанция, но на сантиметри от напречната греда.
45'  Тете стреля много опасно, но Ренан отби топката в корнер.
45' Край на полувремето. В другата среща от групата Цюрих води с 1:0 на Байер Леверкузен.

46' Начало на втората част. Няма промени в двата отбора.
47' По-активна игра на домакините в началото, жълт картон за Натанаел.
50' Кешерю опита удар, но след рикошет, топката излиза в корнер.
54'  Късмет за Лудогорец! Хектор Хевел стреля силно след комбинация пред наказателното поле на разградчани, а топката премина на сантиметри встрани.
58' Лукоки опита да пробие по дясното крило, но последва слабо центриране, уловено без проблем от Тоньо Рамирес.
61'  Интерсесна атака на Лудогорец! Лукоки пусна малко дълга топка за Вандерсон, но я подаде на Марселиньо и последва удар, но покрай страничния стълб.
64'  Защитата на Лудогорец забрави за Тричковси след корнер, но ударът му премина над вратата.
65'  Поредна опасност към вратата на Лудогорец, Ренан чисти с глава пред наказателното поле. Последва опит да бъде прехвърлен, но стражът пак блокира топката с глава.
72' Тричковски получи топката на границата на наказателното поле, направи крачка встрани и стреля, но ударът му беше твърде слаб, за да затрудни Ренан.
78' Отново Тричковски опита удар, след като  получи топката пред наказателното поле на Лудогорец, но избърза и ударът му беше твърде неточен.
83'  Опит за задна ножица от играч на АЕК, след което Тете стреля опасно от воле, но не уцели вратата.
88'  Швиерчок получи хубав пас от Лукоки и стреля моментално, но ударът му беше блокиран.
90' Натиск на АЕК в последните минути, но равенството се запази. Първа точка за двата отбора в Лига Европа.