РазенБалшпорт Лайпциг победи у дома Зенит с 2:1 в първата им среща от 1/8-финалите на Лига Европа и взе минимален аванс преди реванша в Санкт Петербург. Срещата започна с едноминутно мълчание в памет на капитана на Фиорентина Давиде Астори.

Воденият от Роберто Манчини руски гранд разочарова с играта си и в 35-ата минута можеше да губи в резултата, но Емил Форсберг нацели гредата.

След почивката Тимо Вернер изведе с пета Брума (56) и португалецът даде аванс на „червените бикове”. След това самият Тимо Вернер (77) се разписа след пас на Наби Кейта. При гола останаха съмнения за засада.

Зенит все пак върна едно от попаденията чрез Доменико Кришито (86) и увеличи шансовете си преди реванша на свой терен след седмица от 20:00 часа българско време.