Партизан и гостуващият Бешикташ завършиха 1:1 в един от най-интересните първи сблъсъци от плейофите за влизане в групите на Лига Европа.

Пред над 20 000 свои фенове в Белград "гробарите" поведоха в 14-ата минута след хубав гол на Рикардо Гомеш. Бразилецът засече с глава центриране отляво и откри резултата. Радостта на домакините обаче бе твърде кратка, тъй като в ответната атака Куарешма намери напълно непокрит Толгай Арслан, който изравни за 1:1.

„Орлите“ от Истанбул имаха повече шансове до края на мача, но пропуски направиха Кайл Ларин, Джанер Еркин и Гьокхан Гьонул. Марко Янкович от Партизан се контузи и беше принудително сменен в 35-ата минута от Джордже Иванович.

Реваншът край Босфора е след седмица на 30 август (четвъртък) от 21:00 часа българско време.