Съперникът на Лудогорец в плейофите на Лига Европа ФК Торпедо е грузински футболен отбор oт град Кутаиси, вторият по големина в Грузия. Клубът е основан през 1946 г. и играе домакинските си мачове на стадион "Рамаз Шенгелия", който е с капацитет 14 700 места.

Интересното е, че само три години след основаването си успява да стане шампион на бившата съветска република.

В края на 1964 г. футболната федерация на СССР публикува списък с най-добрите играчи в първенството и 5 от тях играят в Торпедо (Кутаиси).

Настоящ треньор на отбора е бившият грузински защитник Кахабер Чхетиани. Като футболист той е играл в отбора от Кутаиси 6 години в първия състав (1995-2001) и 1 във втория отбор (1993-1994).

Голмайстор на отбора от миналия сезон е Торнике Капанадзе, който реализира 14 попадения в 34 срещи за тима.

Торпедо е актуален шампион на Грузия, след като завоюва титлата от изминалия шампионат със 76 точки след истинска драма в последния кръг. В директен мач за титлата Торпедо побеждава Динамо (Тбилиси) с 1:0, като тимът от столицата е домакин и се нуждае от равен, за да стане шампион. Капанадзе вкарва за отбора от Кутаиси четвърт час преди края, но в шестата минута на добавеното време Динамо получава доста спорна дузпа.  Капитанът на домакините Отар Китеишвили стреля право в краката на вратаря Роин Квасхвадзе и гол няма. Ведната след това прозвуча последният сигнал на съдията Гиорги Вадачкория, а Торпедо ликува с титлата благодарение най-вече на огромния късмет.

След 18 изиграни срещи от новия сезон Торпедо (Кутаиси) се намира на 5-о място от 10 отбора с 27 точки - на 23 точки зад лидера Сабуртало, но има и 3 мача по-малко от него.

В настоящия състав на шампионите е бившият футболист на Ботев (Пловдив) и ЦСКА Лазар Марин.

Първата среща между Торпедо и Лудогорец е в четвъртък на стадион "Рамаз Шенгелия" от 20:00 часа местно време (19:00 ч. българско). Реваншът е седмица по-късно в Разград и е от 20:00 часа.

Пълно име на клуба: ФК Торпедо Кутаиси
Основан: 1946 година
Град: Кутаиси
Стадион: "Рамаз Шенгелия" (старо име - Гиви Киладзе")
Президент: Зааб Чачава
Треньор: Кахабер Чхетиани