Играй БЛИЦ ГЕЙМ 2 - ТУК!

Левски стана за резил, след като отново отпадна рано-рано от Европа. "Сините" победиха Вадуц с 3:2 на реванша, но са аут още в първия квалификационен кръг на Лига Европа след общ резултат 3:3. Носителят на Купата на Лихтенщайн, който играе във втора дивизия на Швейцария, елиминира Левски заради повечето голове на чужд терен.

Winbet - най-голямо разнообразие от пазари! (18+)

Картинката на "Герена" тази вечер беше страшна! След като феновете започанаха да предвкусват отпадането, тръгнаха заплашително към треньора Делио Роси. Това наложи влизането на солиден брой полицаи на пистата, които застанаха на пътя на ядосаните запалянковци. След 75-ата минута, когато резултатът беше 2:2, от трибуните се чуваха викове "Оставка!" по адрес на италианеца. Към треньорската скамейка на Левски полетяха и няколко седалки.

Мачът на "Герена" започна шокиращо за "сините". В 25-ата минута Кулибали прониза Божидар Митрев - 0:1. В 35-ата Сержиу Буш изравни, а в 53-ата Аймен Белаид донесе пълен обрат. Само две минути след това обаче Вадуц отново изравни. Точен за 2:2 беше Игор Тадич. Кабрал върна надеждите на "сините" със страхотен гол в 85-ата минута - 3:2, но до края избраниците на Делио Роси така и не успяха да постигнат целта и след последния съдийски сигнал преклониха глави пред гостите от Лихтенщайн.

Донякъде грешник е и Серджиу Буш, който не успя да вкара от дузпа в 75-ата минута, която сам си изработи.

В добавеното време на мача резервата Станислав Костов беше изгонен с червен картон заради невъздържано поведение, а срещата ще се запомни и със случилото се на полувремето, когато Божидар Митрев е пожелал да бъде сменен. Вратарят остана афектиран от освиркванията на феновете по негов адрес. Мястото му зае новото попълнение Мартин Полачек, за когото това бе официален дебют за "сините". Словашкият вратар обаче не бе убедителен и имаше вина за втория гол на Вадуц, когато се отчете с неразчетена намеса и Тадич го прониза с глава.

Както и през миналия сезон, когато "сините" се изложиха срещу Хайдук (Сплит), така и сега Левски е аут от Европа още на старта.

БЛИЦ представя всичко за българското участие в Европа

Следете с БЛИЦ СПОРТ: Лятна подготовка 2018 в Първа лига

Следете с БЛИЦ СПОРТ: Трансферно лято 2018 в Първа лига

ЛЕВСКИ - ВАДУЦ 3:2
(в първия мач 0:1)
0:1 Мохамед Кулибали (25), 1:1 Серджиу Буш (35), 2:1 Aймен Белаид (53), 2:2 Игор Тадич (55), 3:2 Жерсон Кабрал (85)

Двубоят по минути с БЛИЦ
1 - Начало на мача.
10 - Обертан нанесе удар от малък ъгъл, вратарят на гостите улови топката без проблем.
13 - Пробив на Иван Горанов отляво, бранител на Вадуц обаче се намеси и спря атаката на Левски.
14  Силен изстрел на Кабрал от 20-ина метра беше спасен от Андреас Хирцел.
20 - Извеждащо подаване към Буш, който овладя топката в наказателното поле на гостите и нанесе удар, но в последния момент Мунтливер успя да сложи крака си на пътя на топката и тя излезе в корнер.
25  ГОООЛ! Нов шок за Левски! Вадуц повежда и на "Герена" - 0:1! Жодел Досу се разходи необезпокояван из отбраната на "сините", подаде към Кулибали, който стреля от границата на наказателното поле, Мариани закъсня с шпагата, а Митрев не успя да спаси и топката се озова във вратата му.
30
 ГРЕДА! Яблонски центрира в наказателното поле на Вадуц, топката рикошира в Досу, след което кацна на напречната греда.
35  ГОООЛ! Серджиу Буш бележи - 1:1! Обертан с добри действия в наказателното поле на гостите, подаде към румънеца, който реализира в долния десен ъгъл на Хирцел, връщайки надеждите на домакините.
42 - Кабрал центрира, Буш засече с глава, но в аут.
45+1 - Удар на Милош Цветкович прелетя над напречната греда на вратата на Вадуц.
45+1 - Край на първото полувреме.
----------------
46 - Начало на второто полувреме.
46  Божидар Митрев е сменен, дебютиращият за Левски в официален мач Мартин Полачек застава на вратата.
53  ГОООЛ! Левски осъществява пълен обрат - 2:1! Аймен Белаид вкарва важното попадение, засичайки отблизо топката след грешка на защитника на гостите Филип Мунтливер.
55
ГОЛ! Вадуц стига до 2:2! Игор Тадич се разписа с глава, изпреварвайки Мартин Полачек, който се намеси неубедително след центриране отляво.
66  Делио Роси пуска Станислав Костов, Белмонт излиза.
70  "Сините" претендират за дузпа за игра с ръка на Сандро Визер след удар на Буш. Съдията подминава ситуацията.
73  Станислав Костов пропусна да отбележи, засичайки с глава центрираната отдясно топка, но право в ръцете на вратаря на Вадуц.
75  ДУЗПА! Буш успя да си изработи дузпа, след като се строполи в наказателното поле на гостите.
75 - НЯМА ГОЛ! Неточно изпълнение на Буш. Вратарят Хирцел спаси удара на румънеца, равенството 2:2 се запазва.
75 - От трибуните се чуват викове "Оставка!" по адрес на Делио Роси!
85  ГОООЛ! Страхотно попадение на Жерсон Кабрал, който реализира за 3:2 с мощен далечен изстрел.
86  Обертан падна в наказателното поле на Вадуц след съприкосновение с Визер, но съдията прецени, че няма основание да свири дузпа.
88 - Удар на Илия Димитров преминава встрани от вратата.
90 - Добавеното време е 3 минути.
89 - Костов подаде към Мариани, който стреля, но встрани от целта.
90+2  ЧЕРВЕН КАРТОН! Станислав Костов беше изгонен с директен червен картон, след като не успя да сдържи емоциите си и се опита да изтегли извън терена играч на Вадуц.
90+3 - Край на мача. Левски победи Вадуц с 3:2, но отпадна от Лига Европа!

ЛЕВСКИ: 21.Божидар Митрев (46  1.Мартин Полачек), 19.Милош Цветкович, 3.Аймен Белаид , 28.Давид Яблонски, 4.Иван Горанов, 13.Жорди Гомес, 11.Антони Белмонт (66  29.Станислав Костов ) 15.Давиде Мариани, 26.Жерсон Кабрал  , 32.Габриел Обертан, 9.Серджиу Буш  (83  30.Илия Димитров)
Резерви: 1.Мартин Полачек, 5.Холмар Ейолфсон, 6.Ивайло Найденов, 17.Mартин Петков, 93.Атанас Кабов, 30.Илия Димитров, 29.Станислав Костов
Треньор: Делио Роси

ВАДУЦ:1.Андреас Хирцел, 33.Максимилиан Гьопел, 19.Нилс фон Нийдерхеузерн , 23.Сандро Визер, 27.Филип Мунтливер, 14.Милан Гаич, 17.Марко Матис, 7.Кристофер Дражан (46  8.Габриел Люхингер ), 20.Жодел Досу (76  24.Маурис Брунер), 10.Мохамед Кулибали , 11.Игор Тадич
Резерви: 22.Бенжамен Бюхел, 29.Марио Бюхлер, 8.Габриел Люхингер, 16.Арон Зеле, 24.Маурис Брунер, 25.Ноа Фрик, 9.Борис Бабич
Треньор: Роланд Врабец

София, стадион „Виваком Арена Георги Аспарухов“
Съдия: Робърт Харви (Ейре)

Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна ,  опасна ситуация , контузия