Българският шампион Лудогорец напусна тазгодишното издание на груповата фаза на Лига Европа без успех. "Орлите" завършиха при 1:1 с ФК Цюрих в последната си среща от група "А". Така след всичките си шест срещи (4 равенства и 2 загуби) българският шампион за пръв път не успя да преодолее груповата фаза на този турнир. При преднишните си две участия разградчани преодоляваха своята група.

Winbet - на един клик разстояние! (18+)

Срещата започна очаквано по-добре за домакините, които още в 3-ата минута застрашиха вратата на Цюрих. Опасно центриране на Сисиньо бе избито в корнер, от който последва хубав, но неточен изстрел на Гуралски.

"Орлите" продължиха да играят по-добре от своя съперник и около 10 минути по-късно Ванинс спаси опасен изстрел на Швиерчок.

Противно на случващото се на терена, Цюрих поведе в резултата. Швейцарците получиха право да изпълнят свободен удар, а след него Стивън Оди изпревари Форстър и отбеляза с глава за 1:0.

След попадението "орлите" продължиха да са по-добрият отбор на терена, а Швиерчок се отчете с голям пропуск в 28-ата минута, когато очи в очи с вратаря на гостите не успя да го преодолее.

Лудогорец бе много близо до изравняването в 32-ата минута, но мощен шут на Натанаел от пряк свободен удар се отби в гредата.

Така се стигна до заключителните секунди на първата част, в които българският шампион материализира превъзходството си. Голмайстор бе Швиерчок, който се възползва от голяма грешка на Крезиу - 1:0.

Втората част започна предпазливо от страна на "орлите", които изчакваха грешки на своя противник.

В 54-ата минута Сисиньо отправи първия изстрел за второто полувреме, но той бе неточен.

Лудогорци отново започнаха да контролират събитията на терена напълно и в 61-ата минута Вандерсон се оказа на добра позиция в наказателното поле, но се забави и топката му бе избита.

До края на срещата "орлите" владееха инициативата, но за съжаление не стигнаха до гол.

Така Лудогорец завърши на последно място в група "А" от груповата фаза на Лига Европа. "Орлите" са с 4 точки (4 равенства и 2 загуби), а третият АЕК Ларнака е с една повече. Байер (Леверкузен) печели групата с 13 пункта, като има три повече от втория ФК Цюрих.
ЛИГА ЕВРОПА - СЕЗОН 2018/2019

Лудогорец - Цюрих 1:1
0:1 Стивън Оди (21), 1:1 Швиерчок (45+1)

Срещата по минути:
1 - Първи съдийски сигнал.
3 - Хубаво центриране на Сисиньо е избито в корнер. След изпълнението му Гуралски стреля опасно, но неточно.
13 - Много опасен изстрел на Швиерчок е париран от Ванинс.
14 - Изстрел на Марселиньо не затрудни стража на гостите.
21 - ГОЛ! Цюрих повежда на Лудогорец. Точен е Стивън Оди, който вкара топката след центриране от свободен удар.
28 - Страхотна възможност! Швиерчок бе изведен срещу вратаря на гостите, но не успя да го преодолее.
32 -  Какъв шанс! Натанаел изпрати топката мощно в гредата на Цюрих след свободен удар.
45+1 - ГОООЛ! Лудогорец изравнява. Натанаел пусна страхотно центриране, а Крезиу от гостите опита да изчисти, но свали топката за Швиерчок по прекрасен начин, а полякът не сгреши!
45+2 - Край на първата част.
––––––––––––––––––––––––––––––––––––
46 - Начало на втората част.
54 - Неточен удар на Сисиньо от далечна дистанция.
61 - Добро положение пред вратата на Цюрих. Вандерсон получи страхотен пас, но се забави с изстрела и Крезиу изби.
66 - Вандерсон навлезе хубаво в наказателното поле на гостите и стреля, но Ванинс спаси.
71 - Неточен изстрел на Дяков.
79 - Добра възможност за Дяков. Халфът стигна до избита от корнер топка, но не успя да нанесе добър изстрел.
88 - Какъв шут на Кешерю! Румънецът изстреля истинско торпедо, но то бе спасено от Ванинс.
90+3 - Край на срещата. Двата тима завършват при 1:1.

Лудогорец: 1.Хорхе Броун, 4.Сисиньо, 5.Георги Терзиев, 3.Антон Недялков, 90.Рафаел Форстър, 6.Натанаел, 18.Светослав Дяков (828.Лукас Саша), 44.Яцек Гуралски, 88.Вандерсон (877.Димо Бакалов), 84.Марселиньо, 70.Якуб Швиерчок (7228.Клаудиу Кешерю)
Резерви: 33.Ренан, 7.Димо Бакалов, 8.Лукас Саша, 9.Жуниор Брандао, 28.Клаудиу Кешерю, 37.Жоао Пауло, 64.Доминик Янков

Цюрих: 1.Андрис Ванинс, 6.Виктор Палсон, 7.Адриан Винтер, 12.Хаким Гюноче, 14.Тони Домжони, 15.Стивън Оди (8913.Ален Неф), 17.Умару Бангура, 31.Мирлинд Крезиу, 37.Фабио Диксон (4532.Бледиан Красники), 70.Бенжамен Кололи (7668.Роберто Родригес), 94.Салим Хелифи
Резерви: 25.Яник Брехер, 13.Ален Неф, 27.Марко Шьонбахлер, 32.Бледиан Красники, 35.Симон Сом, 68.Роберто Родригес, 71.Хекуран Крециу