Олимпик (Марсилия) срази у дома Атлетик (Билбао) с 3:1 в първия им мач от 1/8-финалите на Лига Европа. Срещата започна с едноминутно мълчание в памет на капитана на Фиорентина Давиде Астори.

Лукас Окампос (1) даде преднина на марсилци още в първите секунди след извеждащ пас на Флориан Товен. Димитри Пайе (14) пък вкара красив гол след лошо изчистена топка и удвои аванса на домакините. Три минути по-късно Валер Жермен пропусна сам срещу вратаря Яго Ерерин, който се намеси много добре.

В последната минута на първата част Ариц Адурис шутира и топката срещна тялото на Адил Рами. Съдията отсъди ъглов удар, но след сериозно оспорване от гостите и консултация с асистентите си посочи бялата точка. Ариц Адурис (45+3-дузпа) изпълни 11-метровия наказателен удар точно в средата на вратата и намали на 2:1. Това бе осми гол за нападателя от девет мача в турнира този сезон.

Марсилци продължиха да доминират след почивката и Лукас Окампос (58) им върна аванса от две попадения с втория си гол в мача. Той се разписа след центриране отляво на Пайе. До края на мача домакините пропуснаха още няколко изгодни положения за гол чрез Клинтън Н'Жие и Максим Лопес. В 83-ата минута Окампос прехвърли вратяр Ерерин, но защитник изчисти пред голлинията. В добавеното време гол на Н'Жие не бе признат заради засада.

При този резултат Олимпик (Марсилия) излежда фаворит преди реванша в Билбао след седмица от 20:00 часа.