Олимпик (Марсилия) победи само с 1:0 гостуващия Коняспор в първия и за двата тима мач от група „I” на Лига Европа. За носителя на Купата на Турция цял мач игра бившият халф на Левски Мехди Бурабия, който нацели напречната греда в 61-ата минута с удар от границата на наказателното поле. Преди почивката съперниците не успяха да си вкарат нито едно от головите положения, а малко след нея Адил Рами (48) се разписа след асистенция на звездата Димитри Пайе. До края на мача марсилци действаха стабилно в отбрана и не дадоха много шансове за турския тим, но и не стигна до втори гол за по-изразителен успех.

В другия мач от групата Витория (Гимараеш) и РБ Залцбург завършиха 1:1. Домакините от Португалия поведоха с гол на Педрао (25) след пас на Хуртадо, а австрийският шампион изравни в края на първата част чрез Валон Бериша (45) след асистенция на Самасеку. След почивката нито един от отборите нямаше късмет при завършващите си удари и логично се стигна до реми.

РЕЗУЛТАТИ, ПРОГРАМА И КЛАСИРАНЕ В ЛИГА ЕВРОПА - ТУК!