ВЕСЕЛИН РУСИНОВ, специален пратеник на БЛИЦ

Българският шампион Лудогорец постигна престижно равенство като гост на германския Байер Леверкузен. Срещата на "Бай Арена" от груповата фаза на Лига Европа завърши при резултат 1:1, като минути преди края разградчани водеха с 1:0. Марселиньо бе точен за тима на Антони Здравков, а за домакините се разписа Вайзер.

Наставникът на Лудогорец Тони Здравков започна с няколко промени в тима си, като Марселиньо, Кешерю и Недялков бяха оставени на резервната скамейка. Домакините логично започнаха с натиск, но отбраната на българския тим се справи отлично с набезите. Контраатаките на "зелените" бяха опасни, а Вандерсон и Жоао Пауло можеха да изведат тима напред.

През тази първа част обаче като цяло ситуацията на терена бе спокойна и нямаше много ситуации за гол.

Играчите на Хайко Херлих натиснаха в началото на второто полувреме, а Ренан бе блестящ при опасностите пред неговата врата.

Лудогорец излезе напред в резултата в 69-ата минута. Влезлият като резерва Марселиньо отново показа, че е незаменим за разградчани. Топката бе пусната към него, той я прескочи и се измъкна от отбраната, а през това време Швиерчок му я пусна с едно докосване и го изведе сам срещу вратаря на Леверкузен. Бразилският плеймейкър на разградчани копка кълбото и отбеляза.

Българският тим удържаше натиска на домакините до 85-ата минута. тогава обаче Ренан неумело изби топката, тя отиде у Вайзер, който от много малък ъгъл изравни за крайното 1:1.

Лудогорец е на четвърто място в класирането с 3 точки и без шансове за класиране за елиминациите. Байер заема първото място в групата с 10 точки и отива в следващата фаза. Цюрих загуби у дома от АЕК и има 9 точки на втората позиция, докато кипърският тим е на трета позиция с 5 точки.

ЛИГА ЕВРОПА - СЕЗОН 2018/2019

Леверкузен - Лудогорец 1:1
0:1 Марселиньо (69), 1:1 Мичел Вайзер (85)

Срещата по минути:
1- Начало на мача
2- Лукас Аларио стреля по земя силно,  но топката минава покрай вратата на Лудогорец
21- Жоао Пауло на Вандерсон при бърза контра на Лудогорец, но ударът на втория бе над вратата
28- При центриране към полето на Байер, Швиерчок се размина с топката, а зад него Жоао Паоло опита воле, но топката мина над вратата
45- Край на първото полувреме
____________________________________
46- Начало на второто полувреме
55-  Вендел стреля силно от далечна дистанция, но Ренан направи чудесно спасяване
68-  Марселиньо изведе отлично Швиерчок сам срещу Йозджан, но нападателят на Лудогорец стреля в краката на стража на Леверкузен!
69- ГОЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ! Топката бе пусната към Марселиньо, който я прескочи и се измъкна от отбраната, през това време Швиерчок му я пусна с едно докосване и го изведе сам срещу вратаря на Леверкузен. Бразилският плеймейкър на разградчани копка кълбото и отбеляза!
85- ГОЛ ЗА ЛЕВЕРКУЗЕН! Неумело избиване на Ренан, топката отиде у Вайзер, който от много малък ъгъл вкара страхотен гол за Байер и изравни​!
86- Драгович бе много близо до гол във вратата на Лудогорец, но топката мина на сантиметри
90- 3 минути добавено време
90+3- Край на мача!

Леверкузен: 28.Рамазан Йозджан, 18.Вендел, 3.Панайотис Рецос (34-15.Юлиан Баумгартлингер), 6.Александър Драгович, 23.Мичел Вайзер, 30.Сам Шрек (73-29.Кай Хаверц), 20.Чарлес Арангис (60-8.Ларс Бендер), 7.Паулиньо, 9.Леон Бейли, 11.Исак Кисе Телин, 13.Лукас Аларио
Резерви: 24.Торстен Киршбаум, 4.Джонатан Та, 8.Ларс Бендер, 15.Юлиан Баумгартлингер, 29.Кай Хаверц, 38.Карим Белараби, 31.Кевин Фоланд​
Треньор: Хайко Херлих

Лудогорец: 33.Ренан дос Сантос, 55.Георги Терзиев, 30.Козмин Моци, 2.Рафаел Форстър, 4.Сисиньо, 88.Вандерсон, 8.Лукас Саша (89-7.Димо Бакалов), 18.Светослав Дяков, 44.Яцек Горалски, 37.Жоао Пауло (63-84.Марселиньо), 70.Якуб Швиерчок (82-3.Антон Недялков)
Резерви: 1.Хорхе Броун, 3.Антон Недялков, 7.Димо Бакалов, 11.Мей Махлангу, 9.Жуниор Брандао, 84.Марселиньо, 28.Клаудиу Кешерю​
Треньор: Антони Здравков

Леверкузен, ст. Бай Арена"
Съдия:
Денис Хиглер (Холандия)
Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна ,  опасна ситуация , контузия