Носителят на Купата на Русия Локомотив (Москва) разби гостуващия чешки тим Злин с класиката 3:0 в мач от втория кръг на група „F” в на Лига Европа. И трите гола за „железничарите” от руската столица реализира португалецът Мануел Фернандеш (2, 6, 17). 31-годишният халф реализира най-бързия хеттрик в историята на Лига Европа. Досега рекордът държеше Стефанос Атанасиадис от гръцкия ПАОК с три гола за 28 минути.

В другия мач от тази група Шериф (Тираспол) и ФК Копенхаген не успяха да реализират нито едно от положенията си и завършиха 0:0, поделяйки по точка.

След тези срещи лидер в класирането е Локо (Москва) с 4 точки. Шериф и ФК Копенхаген са с по 2 точки след две нулеви равенства. Злин е четвърти с една точка.