Домакинът на финала този сезон Олимпик (Лион) спечели с 1:0 при визитата си на ЦСКА (Москва) в първия им мач от 1/8-финалите на Лига Европа и направи крачка към следващата фаза на турнира. Българският национал Георги Миланов започна титуляр за домакините и в 73-ата минута отстъпи мястото си на бразилеца Витиньо.

Срещата започна с едноминутно мълчание в памет на капитана на Фиорентина Давиде Астори, който днес беше изпратен от хиляди фенове във Флоренция.

През първата част нямаше почти никакви голови положения. В 16-ата минута Ахмед Муса имаше шанс със силен удар, но вратарят на гостите Антони Лопеш се намеси.

След почивката „хлапетата” продължиха да владеят повече топката, а домакините разчитаха на удари от далечна дистанция. В 61-ата минута стражът на „армейците” Игор Акинфеев спаси след пряк свободен удар, изпълнен от Мемфис Депай. Седем минути по-късно Марсело (68) изведе гостите напред в резултата след центриране от корнер на Депай.

В 88-ата минута Мариано Диас пропусна да удвои преднината на гостите и да ги улесни още повече преди реванша. При ответната атака пък Чалов бе близо до изравнителен гол, но Лопеш се намеси решително.

Реваншът в Лион е след седмица от 22:05 часа българско време.