Олимпик (Лион) спечели с 1:0 при визитата си на Виляреал в реванш от 1/16-финалите на Лига Европа и с общ резултат 4:1 се класира за следващия етап на турнира. "Жълтата подводница" завърши мача в намален състав след червения картон на Хауме Коста в 78-ата минута.

Двубоят в Испания започна добре за домакините, които поеха инициативата от самото начало, като на два пъти след изпълнение на корнер те имаха възможност да открият резултата, но не съумяха.

Последва спад в играта и на двата тима, като едва в 40-ата минута Енес Юнал се измъкна от защитата на Лион и шутира към долния десен ъгъл, но Антони Лопес успя да парира по чудесен начин.

Второто полувреме предложи само едно попадение, което падна в 85-ата минута. Автор бе Бертранд Траоре, който успя да оформи крайния резултат. Няколко минути преди това Коста получи жълт картон, след което оспорва решението на съдията, а той му показа още един и го изгони, за да завършат домакините в намален състав.

След тази победа "хлапетата" се класираха на 1/8-финалите в Лига Европа.