Истанбул Башакшехир победи гостуващия Спортинг (Брага) с 2:1 в последен мач и за двата тима от група "C" на Лига Европа, но не успя да продължи към 1/16-финалите. За тях се класира българският шампион Лудогорец след равенство 1:1 при визитата на Хофенхайм.

Домакините поведоха още в 10-ата минута, когато Ирфан Кахвечи намери в наказателното поле Един Вишча, който се разписа за 1:0. Андре Орта и Фабио Мартинс направиха пропуски за гостите, които изравниха след почивката в 55-ата минута чрез Раул Силва с глава.

След изравнителния гол турците натиснаха и в 76-ата минута Мосоро спечели дузпа, а резервата Емре Бельозоглу бе точен от бялата точка за 2:1, донасяйки трите точки за домакините.

С този успех Истанбул Башакшехир събра 8 точки, но остана на една зад втория Луодгорец и напуска евротурнирите. Спортинг (Брага) спечели групата с 10 точки.

Жребият за 1/16-финалите ще се тегли на 11 декември в понеделник от 14:00 часа българско време в централата на УЕФА в Нион (Швейцария).