Уелският шампион Дъ Ню Сейнтс е съперникът на Лудогорец в третия квалификационен кръг на Лига Европа. „Светците“ достигнаха до тази фаза, след като в Шампионската лига първо отстраниха косовския Фероникел, а след това отпаднаха от ФК Копенхаген.

Ти Ен Ес е редовен участник в евротурнирите, а през последните осем години е неизменен шампион на страната. Дъ Ню Сейнтс е познато име и на българските фенове на футбола, тъй като през сезон 2010/11 беше съперник на ЦСКА в плейофния кръг на Лига Европа.

Тогава „червените“ спечелиха с 3:0 като домакин и направиха 2:2 като гост. Трите гола на „Васил Левски“ паднаха в последните девет минути на мача. Точни бяха Джузепе Акуаро, Грегър Нелсън и Спас Делев. На реванша в Уелс „армейците“ поведоха чрез Акуаро, но ТНС обърна с голове на Матю Уилямс и Стив Еванс. В 66-ата минута Уилямс получи червен картон, а Кристиан Тибони изравни десет минути преди края.

Любопитното е, че настоящият треньор на Ти Ен Ес Скот Раскоу беше несменяем титуляр в халфовата линия на уелския клуб срещу "армейците". В сравнение с мачовете с ЦСКА от сегашния състав на „светците“ е останал само титулярният вратар Пол Харисън, който игра и в двете срещи.

Winbet - истинската тръпка от победата! (18+)

Уелският ТНС или Дъ Ню Сейнтс ъф Осуестри Таун енд Лансантфрейд Футбол Клуб, както е пълното име на тима, е отбор, който представлява уелското село Лансантфрейд-им-Мичейн и английското градче Осуестри. Двете населени места са разделени от едва 13 км. Тимът се състезава в първенството на Уелс и в периода 1997-2006 г. бе известен като Тотъл Нетуърк Солюшънс Футбол Клуб.

Клубът е основан през 1959 г. като Лансантфрейд Футбол Клуб и играе мачовете си на “Рикриейшън Граунд”. През сезон 1992/93 най-сетне тимът печели промоция за елитното уелско първенство. През 1996 г. триумфира в турнира за купата на страната и за първи път се класира за участие в евротурнирите. По това време се сключва и спонсорски договор с английската компютърна компания “Тотъл Нетуърк Солюшънс” от Осуестри, а името на клуба е променено на Тотъл Нетуърк Солюшънс Лансантфрейд Клуб.

Оттогава започва и възходът на клуба. През 2006 г. спонсорът “Тотъл Нетуърк Солюшънс” е погълнат от “Бритиш Телеком”, с което отпада и спонсорският договор. Това налага и намирането на ново име. Проведено е проучване, като дори има и проведен търг по интернет за правата на името. Накрая е избрано Дъ Ню Сейнтс (The New Saints). Това название отговаря на претенциите и на двата града, които клубът представя. Лансантфрейд винаги са били известни като “светците” (The Saints), докато в Осуестри почитат Свети Осуалд. Освен това абревиатурата TNS е обща с тази от предишното име Total Network Solutions.

Пълно име на клуба: The New Saints of Oswestry Town & Llansantffraid Football Club
Прякори: „светците“ и Ти Ен Ес (TNS)
Основан: 1959 г.
Стадион: „Парк Хол“ - 2034 места
Президент: Майк Харис
Треньор: Скот Раскоу