Борусия (Дортмунд) се класира за 1/8-финалите в Лига Европа, след като стигна до 1:1 срещу Аталанта в Бергамо с късен гол в реванша от 1/16-финалната фаза. Така вестфалци елиминираха бергамаските с общ резултат 4:3, тъй като бяха спечелили с 3:2 в първата среща на своя „Сигнал Идуна Парк”.

Реваншът започна много добре за домакините, които зарадваха феновете си по трибуните още в 11-ата минута, когато Рафаел Толой бе точен за 1:0 след асистенция на Матиа Калдара. Бергамаските продължиха да доминират и след гола, търсейки удвояване на аванса си. Те обаче нямаха късмет в завършващата фаза пред вратата на Роман Бюрки. В средата на полувремето гол на Гьотце беше отменен заради засада, а след това Де Роон едва не си заби автогол.

След почивката „жълто-черните” успяха да изравнят с късен гол в 83-ата минута на появилия се като резерва Марсел Шмелцер. До края на мача отбраната на вестфалци не се пропука и не допусна попадение, което щеше да класира домакините напред в турнира.

В крайна сметка Борусия (Дортмунд) отстрани италианския тим и очаква следващия си съперник в надпреварата.