Борусия (Дортмунд) надви трудно у дома Аталанта с 3:2 в първа среща помежду им от 1/16-финалната фаза на Лига Европа и взе минимален аванс преди реванша.

„Жълто-черните” започнаха по-добре и усилията им дадоха резултат след половин час игра, когато Андре Шюрле (30) се разписа за 1:0, възползвайки се от асистенция на Лукас Пишчек. Това се оказа и единствено попадение за първата част.

В началото на второто полувреме бергамаските направиха пълен обрат с два гола на словенския национал Йосип Иличич (51, 56), като първият от головете му дойде след пас на Спинацола.

Играчите на австрийския треньор Петер Щьогер се вдигнаха в атака и не след дълго привлеченият под наем от Челси белгийски нападател Миши Батшуай (65) изравни за 2:2 след подаване на Марио Гьотце. До края на срещата вестфалци направиха всичко възможно да вкарат трети гол и да вземат минимален аванс преди реванша. В добавеното време Миши Батшуай (90+1) вкара второто си попадение и оформи крайния резултат.

Реваншът в Бергамо е след седмица на 22 февруари от 22:05 часа българско време.