Домакинът на финала в турнира този сезон Олимпик (Лион) срази гостуващия Виляреал с 3:1 в първа среща помежду им от 1/16-финалите на Лига Европа.

След нулево равенство през първата част, в която нито един от двата тима не успя да реализира някое от положенията си и да вземе превес, Лион поведе веднага след почивката. Тангуй Ндомбеле (46) се разписа след асистенция на Мариано Диас, а скоро след това Набил Фекирс удвои аванса на домакините. Пабло Форналс (63) намали след подаване на Денис Черишев  (49) и даде сериозни надежди на „жълтата подводница”.

Мемфис Депай (82) обаче върна преднина от два гола на „хлапетата”, които ще очакват малко по-спокойни реванша след седмица на 22 февруари от 20:00 часа българско време.