Динамо (Загреб) победи гостуващия Спартак (Търнава) с 3:1 в среща от четвъртия кръг на група „D“ в Лига Европа и след четвъртия си успех се класира за 1/16-финалите на турнира. Гостите спечелиха титлата на Словакия миналия сезон под ръководството на настоящия треньор на ЦСКА Нестор Ел Маестро.

Амер Гояк (22) откри резултата след пас на Гавранович, а в 35-ата минута Андрей Кадлец си вкара автогол и удвои аванса на хърватския гранд. След почивката Чунтурашвили (63) намали след подаване на Ширтладзе, а Мислав Оршич (79) оформи крайния резултат след пас на Петкович.

По-рано Фенербахче срази у дома Андерлехт с 2:0 в другата среща от групата.

Така Динамо (Загреб) остава на върха с 12 точки, а Фенербахче е втори със 7. Спартак (Търнава) има 3 точки и на дъното е Андерлехт с 1 точка.