Челси спечели трудно с 1:0 домакинството си срещу унгарския МОЛ Види, който бе с Георги Миланов в състава си. Срещата бе от Група "L" на Лига Европа.

Българският халф записа силен двубой и се отчете с доста добри отигравания, но класата на "сините" си каза думата.

Winbet - най-голямо разнообразие от пазари! (18+)

Мачът започна с очакван натиск на лондончани и още в първите минути те можеха да отбележат, но с пропуски се отчетоха Емерсон и Алваро Мората.

В края на първата част Люик Него на два пъти можеше да шокира Челси, но Кепа Арисабалага се отчете с много добри спасявания.

Още в началото на втората част отново Него бе спрян с ново брилянтно спасяване от Кепа.

В следващите минути Челси пое инициативата и логичното се случи в 70-ата минута, когато Алваро Мората най-сетне отбеляза. Той вкара хубав гол, минал под напречната греда.

В 83-ата минута Адам Ковач можеше да изравни срещу "сините", но отново въздесъщият Кепа спаси своя отбор от гол.

До края нямаше нови по-сериозни положения и така "сините" грабнаха трите точки.

Така след този успех Челси е лидер с 6 пункта в Група "L", където втори и трети са ПАОК и Бате Борисов с по три точки. МОЛ Види пък е последен, като не е записал точка до момента.