Лудогорец постигна първа победа в Група "C" на Лига Европа, надигравайки с 2:1 Хофенхайм. Шампионът на България изоставаше в резултата след като немците откриха още във втората минута чрез чешкия национал Павел Кадержабек, но избраниците на Димитър Димитров - Херо проявиха невероятен характер и съумяха да стигнат до пълния обрат. Той дойде след красиви голове на капитана Светослав Дяков в 46-ата минута за 1:1, както и на Джоди Лукоки. Мигът на бързоногото крило дойде в 72-ата, когато той порази вратата на Оливер Бауман, донасяйки победата на Лудогорец за радост на почти пълните трибуни на "Лудогорец Арена".

За двубоя срещу силния немски противник Херо предприе важен ход, започвайки без чист нападател, оставяйки на пейката Клаудиу Кешерю и Жоао Пауло. На върха на атаката беше завърналият се след наказание Марселиньо, на когото по крилата помагаха Лукоки и Вандерсон. В центъра на терена бяха Анисе и Кампаняро, а капитанът Светослав Дяков в ролята на опорен халф.

В началото "орлите" бяха доста разконцентрирани, което доведе до студен душ за тях. Във втората минута Моци сгреши с изнасянето на топката, пускайки слаб пас към Натанаел, Павел Кадержабек отне и веднага комбинира с Марк Ут. Последният нахлу в наказателното поле и върна към чеха, за когото остана само да засече пред голлинията в мрежата на Хорхе Броун - 0:1.

Пет минути след това домакините претендираха за дузпа за игра с ръка на Стивън Цубер. Съдията Павел Рачковски от Полша обаче остана безмълвен. В 15-ата минута, при опаносност пред българската врата, Игор Пластун се намеси решително, изчиствайки топката в корнер.

В 19-ата Анисе пропиля отличен шанс, а малко преди почивката и Натанаел можеше да изравни. Бразилският ляв бек на Лудогорец отправи два последователни изстрела от дистанция, като при втория Бауман съумя да избие над напречната греда с върха на пръстите си.

Започването с ранен гол се повтори и през второто полувреме. Този път обаче попадението бе на сметката на "орлите". Не беше изминала и една минута след почивката, когато трибуните на "Лудогорец Арена" изригнаха след страхотното попадение на Дяков. Нордвейт изби топката с глава след центриране отдясно, след което тя попадна право на капитана на българите, който от дистанция засече от воле и реализира в долния десен ъгъл на Бауман - 1:1.

Последваха минути, в които двата тима се дебнеха, но защитите им така и не се пропукваха. Освен това играта се понакъса с нарушения, като дори се стигна до спречкване между футболистите. В 67-ата минута Броун се отличи с добра намеса.

В един от редките си шансове след почивката "орлите" се възползваха блестящо и стигнаха до 2:1. В 72-ата минута Густаво Кампаняро подаде към Лукоки вляво в наказателното поле на немците, бързоногото крило реши да стреля по диагонал и успя да вкара в горния далечен ъгъл на безпомощния Бауман.

До края избраниците на Херо съумяха да удържат крехкия си аванс, въпреки усилията на избраниците на младия треньор на гостите Юлиан Нагелсман да стигнат поне до равенство.

След първата победа в групата Лудогорец заема второто място с 4 точки. Лидер с пълен актив от 6 точки е Спортинг (Брага), който победи Истанбул Башакшехир също с 2:1. На 19 октомври за Лудогорец предстои гостуване именно в Португалия.

БЛИЦ представя всичко за българското участие в Европа

РЕЗУЛТАТИ, ПРОГРАМА И КЛАСИРАНЕ В ЛИГА ЕВРОПА

ЛУДОГОРЕЦ - ХОФЕНХАЙМ 2:1
0:1 Павел Кадержабек (2), 1:1 Светослав Дяков (46), 2:1 Джоди Лукоки (72)

Срещата по минути:
1 - Начало на мача!
2  ГОЛ! Неприятно начало за Лудогорец, Хофенхайм повежда - 0:1! Козмин Моци сгреши с изнасянето на топката, пускайки слаб пас към Натанаел, Павел Кадержабек отне и веднага комбинира с Марк Ут, който нахлу в наказателното поле и върна към чеха, за когото остана само да засече пред голлинията в мрежата на Хорхе Броун.
7  "Орлите" претендират за дузпа! Джоди Лукоки напредна отляво и центрира в наказателното поле на гостите, където Стивън Цубер някак си изчисти топката, оставяйки съмнения за игра с ръка. Съдията Павел Рачковски от Полша е безмълвен.
11 - Кампаняро получи подаване от Марселиньо и стреля от дистанция, но без успех.
14  Първи жълт картон в мача, получава го Натанаел.
15  Германците можеха да удвоят аванса си. Марк Ут бе изведен почти фронтално срещу Броун, пусна успореден пас на голлинията към Крамарич, но Пластун с решителен шпагат успя да изчисти в корнер.
19  Aнисе пропиля отличен шанс! Натанаел отправи слаб удар по земя, топката обаче се озова право в съотборника му, който отблизо стреля покрай лявата греда в аут, вместо да изравни.
33  Жълт картон за Крамарич, който фаулира Анисе.
34 - Грешка на Хорхе Броун позволи на немците отново да атакуват, но те не успяха да се възползват по най-добрия начин.
36 - Лукоки стреля от малък ъгъл, пращайки топката над целта.
42  Мощен изстрел на Натанаел е отразен с мъка от Оливер Бауман, който изби топката в корнер с върха на пръстите си.
45+1 - Край на първото полувреме.
---------------------
46 - Начало на второто полувреме.
46  ГООООЛ! Светослав Дяков бележи и Лудогорец изравнява - 1:1! Нордвейт изби топката с глава след центриране отдясно, след което тя попадна право на капитана на "орлите", който от дистанция засече от воле и реализира в долния десен ъгъл на Бауман, хвърляйки в екстаз публиката на "Лудогорец Арена".
58  Прехвърчaт искри на терена. Марк Ут изблъска Дяков в гърдите, поваляйки го на земята.
58 Жълт картон за Марк Ут.
58  Жълт картон и за Полански, който предизвика спречкването след груб фаул.
62  Нов жълт картон, този път за резервата Охс.
67  Отлична намеса на Хорхе Броун. Лукас Руп беше оставен сам в наказателното поле и стреля, стражът на Лудогорец успя да спаси.
72  ГООООЛ! Лудогорец осъществява пълен обрат - 2:1! Джоди Лукоки бележи! Кампаняро подаде към бързоногия холандец вляво в наказателното поле на немците, Лукоки реши да стреля по диагонал, реализирайки в горния далечен ъгъл на безпомощния Бауман.
73  Жълт картон за Лукоки, който при радостта си след гола си свали фланелката.
79  Димитър Димитров извършва първа смяна. Кампаняро отстъпва мястото си на Яцек Горалски.
87  Кешерю ще доиграе мача, Вандерсон излиза.
90 - Добавеното време е 4 минути.
90+1  Марселиньо е сменен от Лукас Саша.
90+3 - Напрежение пред вратата на българите, опасността все пак отминава.
90+4 - Край на мача. Лудогорец победи Хофенхайм с 2:1.

ЛУДОГОРЕЦ
1.Хорхе Броун, 4.Сисиньо, 30.Козмин Моци, 32.Игор Пластун, 6.Натанаел , 18.Светослав Дяков , 12.Абел Анисе, 10.Густаво Кампаняро (79  44.Яцек Горалски), 88.Вандерсон (87  28.Клаудиу Кешерю), 92.Джоди Лукоки  , 84.Марселиньо (90+1  8.Лукас Саша)
Резерви: 33.Ренан дос Сантос, 55.Георги Терзиев, 44.Яцек Горалски, 8.Лукас Саша, 19.Александър Василев, 37.Жоао Пауло, 28.Клаудиу Кешерю
Tреньор: Димитър Димитров

ХОФЕНХАЙМ
1.Оливер Бауман, 16.Нико Шулц, 22.Кевин Фогт, 38.Щефан Пош, 3.Павел Кадержабек  (56  30.Филип Охс ), 6.Хавард Нордвейт, 7.Лукас Руп, 8.Еужен Полански , 17.Стивън Цубер (56  32.Денис Гайгер ), 27.Андрей Крамарич , 19.Марк Ут (74  Феликс Паслак)
Резерви: 33.Александер Щолц, 31.Феликс Паслак, 30.Филип Охс, 24.Джъстин Хоогма, 35.Мерис Скендерович, 32.Денис Гайгер, 37.Робин Хак
Треньор: Юлиан Нагелсман

Разград, стадион "Лудогорец
Съдия: Павел Рачковски (Полша)

Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна ,  опасна ситуация