Бившият полузащитник на Левски Мехди Бурабия вкара страхотен гол за Коняспор при равенството 1:1 с Витория Гимараеш. Двубоят беше от Група "I" на турнира Лига Европа, която бе спечелена от Залцбург.

Австрийският тим финишира с 12 точки след нулево равенство с Олимпик (Марсилия) във Франция в последната среща. Французите заеха второто място с 8 точки, а Коняспор завърши трети с 6.

Турският отбор поведе на мача в Гимараеш след попадение на Мехди Бурабия. В 15-ата минута бившият халф на Локомотив (Пловдив), Черно море и Левски отбеляза с мощен далечен изстрел. В 77-ата минута обаче Али Туран си вкара автогол и резултатът бе изравнен - 1:1.

Жребият за 1/16-финалите ще се тегли на 11 декември в понеделник от 14:00 часа българско време в централата на УЕФА в Нион (Швейцария).