Атлетик (Билбао) съкруши руския шампион Спартак още в Москва, след като спечели първата среща с 3:1 и така успя да вземе добра преднина преди предстоящия реванш от 1/16-финалите в Лига Европа.

Двубоят в Москва започна добре за домакините, които натиснаха, а най-активен бе Куинси Промес. До гол не се стигна, а Билбао постепенно пое инициативата в свои ръце.

В 22-ата минута на срещата Ариц Адурис получи хубав пас в наказателното поле, след който заби топката в долния ляв ъгъл на Ребров. Последваха нови силни минути на Спартак, но домакините отново не успяха да отбележат гол.

Така се стигна до 39-ата минута, в която Адурис отбеляза още едно попадение, а точно секунди преди края на полувремето Рико направи резултата класически.

През второто полувреме Луис Адриано върна едно попадение за домакините в 61-ата минута, когато се възползва от хубаво подаване в наказателното поле, но това бе всичко, на което бяха способни домакините.

Реваншът в Билбао е след седмица на 22 февруари от 22:05 часа българско време.