Атлетико (Мадрид) победи у дома ФК Копенхаген с 1:0 в реванша от 1/16-финалите на Лига Европа и с общ резултат 5:1 се класира за следващата фаза на надпреварата.

Треньорът на домакините Диего Симеоне заложи на доста резервни футболисти след убедителната победа в първия мач. Кевин Гамейро (7) получи топката от Анхел Кореа и с далечен удар вкара за 1:0. В 13-ата минута Фернандо Торес се озова на добра позиция, но шутът му беше спасен.

Домакините тотално контролираха нещата, а след почивката в 63-ата минута Николас Гайтан изведе Гамейро сам срещу вратаря. Френският нападател обаче не успя да се разпише за втори път. До края на срещата испанският тим намали оборотите и не си даваше много зор, за да пази сили за мача със Севиля в Примера дивисион.

Така Атлетико се класира за 1/8-финалната фаза на втората по сила европейска клубна надпревара.