ФК Копенхаген допусна обрат и загуби у дома от Атлетико (Мадрид) с 1:4 в първия мач помежду им от 1/16-финалите в Лига Европа. Така „дюшекчиите” на практика си решиха нещата в своя полза още преди реванша.

Срещата започна прекрасно за датския гранд, след като Виктор Фишер (15) се разписа за 1:0, възползвайки се от пас на Анкерсен. Гостите обаче бързо се съвзеха от шока и изравниха чрез Саул Нигес (21) след асистенция на Антоан Гризман.

Още до почивката „дюшекчиите” направиха обрат след гол на Кевин Гамейро (37) след подаване на Люка Ернандес.

През втората част звездата на испанския тим Антоан Гризман (71) направи резултата 1:3, а след него Витоло (77) довърши съперника след подаване на Томас Партей.