Виляреал и Славия (Прага) направиха 2:2 в битка за временната челна позиция в група „А“ на Лига Европа. И четирите попадения паднаха преди почивката, като “жълтите” на Хави Кайеха изоставаха с 0:2. С поделените точки испанците остават на първо място заради по-добрата голова разлика. Само на точка зад тях е Астана на Станимир Стоилов.

В 18-ата минута Нецид откри резултата в полза на чехите след удар с глава. Гостите удвоиха преднината си в 30-ата след центриране на Сикора и попадение на Дани. “Подводницата” вдигна оборотите и в края на полувремето върна двата гола. В 41-ата Ману Тригерос отбеляза за 1:2. Три минути по-късно Антонио Рукавина центрира, а новото попълнение Карлос Бака овладя майсторски и реализира за 2:2.