Арсенал се класира за 1/4-финалите на Лига Европа след победа с 3:1 над Милан на своя стадион и 2:0 в първата среща (общ резултат 5:1).

Екзекуторът на Лудогорец откри резултата в 35-ата минута с попадение на Хакан Чалханоглу, но само 4 по-късно Арсенал изравни от дузпа с попадение на Уелбек.

До края на срещата Милан имаше претенция за дузпа за задържане на Родригес, а Кутроне се размина с попадение след удар от воле, но италианците така и не постигнаха нужните им два гола.

Вместо това Джанлуиджи Донарума допусна груба грешка след удар на Джака и топката се търкулна в мрежата му за 2:1 в полза на домакините, а пет минути преди края Уелбек вкара втория си гол в мача и окончателно реши спора за крайното 3:1.

Арсенал продължава напред, а жребият за 1/4-финалите е в петък.