Арсенал завърши 0:0 при визитата си на Спортинг (Лисабон) в среща от четвъртия кръг на група „Е“ вече е сигурен участник на 1/16-финалите в Лига Европа.

Срещата в португалската столица бе скучна и не предложи любопитни положения за зрителите. „Топачиите“ бяха по-активни, но създадоха твърде малко голови възможности, макар да нацелиха една греда от 2 точни удара. Това стори Обамеянг в началото на втората част. В същото време Спортинг не направи дори и толкова и нямаше нито един точен шут в очертанията на вратата. В 87-ата минута домакините останаха в намален състав, след като Жереми Матийо получи директен червен картон, спъвайки откъсващия се Обамеянг.

В същото време Карабах победи с 1:0 при гостуването си на Ворскла (Полтава) в Украйна. Араз Абдулайев (13-дузпа) вкара единствения гол за гостите от Азербайджан.

След тези резултати Арсенал събра 10 точки си гарантира класирането за следващата фаза. Спортинг е втори със 7 точки, а Карабах и Ворскла са с по 3.