Арсенал обърна Кьолн на "Емиратс" с 3:1 в първи мач и за двата тима от група “H” на Лига Европа. Срещата започна с час закъснение заради ескалация на напрежението пред входовете на стадиона от страна на феновете на гостите.

„Козлите” шокираха домакините в самото начало с гол на колумбийския нападател Джон Кордоба (9) след асистенция на Леонардо Битенкурт. Гостите играеха стабилно в защита и запазиха преднината си до края на първата част.

Малко след почивката Сеад Колашинац (49) изравни с мощен удар от средна дистанция. Чилийската звезда на домакините Алексис Санчес (67) пък вкара красив гол за пълния обрат. В края на срещата Ектор Белерин (81) оформи крайния резултат и „топчиите” стартираха с три точки в групата.

РЕЗУЛТАТИ, ПРОГРАМА И КЛАСИРАНЕ В ЛИГА ЕВРОПА - ТУК!