Феновете на Айнтрахт Франкфурт за пореден път засвидетелстваха безграничната си подкрепа към любимия си отбор, който днес гостува на Лацио на митичния "Олимпико". В сектора за гости се събраха 10 000 гостуващия запалянковци, които запалиха сектора си с факли и димки. Любопитното в случая е, че тифозите на Лацио в днешния двубой бяха близо 3 хил.

А в самия мач отборът на Айнтрахт Франкфурт си тръгна с победа от стадио „Олимпико“, след като надигра Лацио с 2:1  в последна среща от Група Н на Лига Европа. Немският тим постигна пълен обрат, след като изоставаше в срещата с 0:1. Точен за Лацио бе Хоакин Корея в 56-ата минута, а за обрата на Айнтрахт попаденията реализираха Мият Гачинович в 65-ата и Себастиен Алер в 71-ата минута. Това бе шести успех в шест мача от груповата фаза на Лига Европа за немския клуб.