В сряда вечерта Левски ще разбере кой ще срещне на 1/16-финалите за Купата на България. В сряда, от 17:00 за място срещу сините ще спорят Созопол и Атлетик (Куклен). Те ще мерят сили в Нова Загора. Победителят ще излезе срещу сините на 25 септември, вторник, от 16:00 часа, като срещата ще бъде излъчвана пряко по Диема спорт.

Спартак (Варна) и Севлиево ще определят представителя от аматьорските групи на Северна България на 1/16-финалите в турнира за Купата на България. Срещата ще се играе в Търговище на 12.09.2018 от 17:00 часа. Победителят от нея ще се изправи срещу последния в елита Верея (Стара Загора).

„Соколите“ стигнаха без игра до тук, след като нито един друг тим от Североизточната зона не изяви желание. Севлиево пък на финала в Северозападна България победи с 2:0 Първа атомна (Козлодуй).