ИГРАЙ БЛИЦ ГЕЙМ 1 – ТУК!

Левски победи третодивизионния Хебър (Пазарджик) с 4:0 в първата си лятна контрола от подготовката. Двубоят се игра на стадион "Георги Бенковски" в Пазарджик при отлични условия. Домакините тази година честват 100 години от основаването на Хебър и отново се бяха постарали с организацията около приятелската среща.

Два гола за "сините" от София отбеляза Жорди Гомес, а по един добавиха Серджиу Буш и Давид Яблонски.

Едно от новите попълнения - Давиде Мариани, излезе титуляр в халфовата линия.

В 12-ата минута Серджиу Буш се пребори за топка до ъгловото флагче и след това пусна ефектен пас с петичка към Кабов. Юношата без да се бави продължи към Жорди Гомес, който с едно докосване комбинира с Габриел Обертан. Французинът задържа между няколко противникови играчи и след това подаде на Буш. Ударът на централния нападател на "сините" обаче бе лишен от достатъчна сили и Димитър Пангев се справи с лекота.

Winbet - най-голямо разнообразие от пазари! (18+)

В 18-ата минута Габриел Обертан напредна отдясно, защитник на Хебър опита да го свали на земята, дърпайки го няколко секунди, но Обертан продължи и намери Гомес, който почти на празна врата откри резултата - 1:0. В 21-ата минута този път испанецът се оказа в ролята на асистент. Той влезе в наказателното поле и чукна надясно към Буш, който преодоля вратаря на домакините от Пазарджик за 2:0.

На полувремето Делио Роси пусна в игра всичките си налични резерви, които бяха само шест – вратаря Петър Иванов, Анътни Белмонт, Томислав Папазов, Мартин Петков, Илия Димитров и Станислав Костов. В първите минути на втората част домакините от Хебър имаха две хубави атаки, но не стигнаха до попадение.

В 66-ата минута Давид Яблонски, който получи капитанската лента, покачи на 3:0. Защитникът засече с глава центриране от десния фланг и прати топката във вратата. В 74-ата минута Станислав Костов асистира и Жорди Гомес с левия крак по земя от наказателното поле направи резултата 4:0.

ХЕБЪР - ЛЕВСКИ 0:4
0:1 Жорди Гомес (18), 0:2 Серджиу Буш (21), 0:3 Давид Яблонски (66), Жорди Гомес (74)

ХЕБЪР: 74.Димитър Пангев, 6.Мурад Ибраим, 2.Васил Геров, 22.Мартин Сечков, 3.Иван Иванов, 23.Цветан Павлов, 7.Руслан Иванов, 8.Адриан Краев, 5.Атанас Велев, 11.Георги Георгиев, 9.Стефан Лачов
Резерви: 1.Димитър Георгиев, 17.Кирил Георгиев, 42.Георги Недялков, 27.Серафим Михайлов, 10.Ангел Лачов, 16.Богомил Божуркин, 21.Георги Терзиев
Старши треньор: Танчо Калпаков

ЛЕВСКИ: Божидар Митрев, Ивайло Найденов, Давид Яблонски, Аймен Белаид, Алекс Боримиров, Хали Тиам, Жорди Гомес, Давиде Мариани, Атанас Кабов, Габриел Обертан, Серджиу Буш
Резерви: Петър Иванов, Антъни Белмонт, Станислав Костов, Томислав Папазов
Старши треньор: Делио Роси