Левски победи трудно Ботев (Гълъбово) с 1:0 на "Трейс Арена" в Стара Загора след продължения на 1/16-финалите в турнира за Купата на България и продължи напред. Антонио Вутов (111) бе героят за "сините" с гола си в продълженията.

Треньорът на "сините" Делио Роси заложи на играчи, които по-малко играха досега, което се отрази на представянето на столичани на "Трейс Арена" в Стара Загора. Левски притежаваше повече топката, но липсваха идеите пред врата на Ботев, с което и чистите голови положения.

През първата част тимът на Левски имаше инициативата, но трудно стигаше до реални голови опасности срещу добре организирания отбор на Ботев. Вутов и Боримиров опитаха удари от дистанция, а домакините можеха да се възползват от грешка на Гомес в 27-ата минута, но Митрев се намеси подобаващо.

Левски продължи да натиска през втората част, но така и не стигаха до точен удар в рамката на вратата на домакините от Гълъбово, които влагаха всички сили в защита. В крайна сметка се стигна до нулево равенство в редовното време и продължения, в които всичко трябваше да се реши.

"Сините" продължиха да се мъчат в първото от двете продължения не създадоха опасност пред вратата на домакините.

В 111-ата минута все пак Антонио Вутов се превърна в герой за гостите, след като бе изведен от Буш зад отбраната на Ботев (Гълъбово) и преодоля вратаря Орлинов за крайното 0:1.

По-рано днес напред към 1/8-финалите продължиха ЦСКА, Царско село, Берое, Дунав и Септември - всички с победи срещу съперниците си като гости. Утре и в четвъртък 1/16-финалите продължават с още 10 мача.

КУПА НА БЪЛГАРИЯ - 1/16-ФИНАЛИ

БОТЕВ (ГЪЛЪБОВО) - ЛЕВСКИ (СОФИЯ) 0:1 след продължения
0:1 Антонио Вутов (111)

Botev GalabovoБОТЕВ: 31. Марин Орлинов , 6. Антонио Георгиев, 88. Димитър Трайков, 18. Емил Колев, 15. Иван Цачев , 71. Иван Винков ( 9. Реджеб Халил ), 22. Пламен Коларов, 27. Станислав Катранков, 5. Цветелин Радев, 14. Стоян Кижев, 11. Илиян Капитанов  (77. Стефан Неделчев)

LevskiЛЕВСКИ: 21. Божидар Митрев, 6. Ивайло Найденов, 5. Холмар Ейолфсон, 28. Давид Яблонски, 14. Мики Орачев (4. Иван Горанов ) , 11. Антъни Белмонт, 8. Антонио Вутов , 71. Васил Панайотов, 13. Жорди Гомес, 75. Алекс Боримиров,10. Жуниор Мапуку (9. Серджиу Буш)

Стадион: "Трейс Арена", Стара Загора
Съдия: Станислав Тодоров
Легенда:

Най-важното по минути:
1' Начало на срещата.
12' Първа опасност в мача! Вутов стреля, но топката е отбита в корнер.
27'  Грешка на Жорди Гомес, Иван Цачев подгони топката, но Митрев излезе навреме и предотврати опасността.
45' Край на първата част
...........................................
46' Начало на второто полувреме.
47' Центриране от фаул на Гомес от фаул, Мапуку стреля в аут
54' Още едно центриране на Гомес, но Яблонски насочи топката неточно
90' Край на мача! Следват продължения!
...............................................
91' Начало на първото продължение
93' Вутов центрира и вратарят Орлинов без проблеми хвана топката
97' Иван Цачев обстрелва опасно вратата ба Божидар Митрев, но топката излезе в аут
101' Антонио Вутов си изкара жълт картон за агресивно влизане във вратаря Орлинов
105' Вутов шутира покрай вратата
105' Край на първото продължение
...................................................
106' Начало на второто продължение
111' ГОООЛ за Левски! Серджио Буш изведе Антонио Вутов, който сам срещу Орлинов го преодоля за 0:1
118' Шут на Коларов в аут
120' Край на мача! Левски спечели с 1:0 и продължава към 1/8-финалите.