Левски загуби с 0:1 от Ред Бул Брагантино (Бразилия) в първата си контрола от лятната подготовка. Мачът в Австрия беше неофициален дебют за новия треньор на "сините" Петър Хубчев.

Лидерът в бразилската Серия "Б" стигна до минималния успех след гол на Бруно Тубарао в 26-ата минута.

За първия си мач начело на Левски Хубчев заложи сред титулярите на един от тримата новопривлечени - Янис Каргас. Гръцкият бранител си партнираше в центъра на защитата с Нуно Рейш. Капитанът Живко Миланов и националът Иван Горанов бяха крайните защитници пред Николай Михайлов. "Сините" играха организирано, най-вече в отбрана, като почти не позволиха на бразилците да застрашават стража на националния ни отбор.

Тиам, Мариани и Илия Юруков започнаха в средата на терена, а Паулиньо и Станислав Иванов по крилата. Младият Мартин Детелинов Петков поведе атаката на Левски, а в началото на втората част Хубчев пусна Станислав Костов.

Новият плеймейкър Франко Мазурек игра в последните десет минути на мача, заменяйки Юруков.

Първата ситуация за гол беше в 24-ата минута. Мариани пробва далечен удар, но прати топката покрай гредата. Секунди след това бразилците поведоха. Бруно Тубарао пробва далечен изстрел, който изненада Михайлов и топката влетя в горния десен ъгъл на вратаря на "сините" - 0:1.

Winbet - победата е на върха на пръстите! (18+)

Малко по-късно Станислав Иванов напредна отдчсно, освободи се от съперник и стреля, но вратарят Деймисон изби в корнер.

В началото на второто полувреме избраниците на Хубчев заиграха по-активно. Голмайсторът Станислав Костов вече бе на терена, заменяйки юношата Мартин Детелинов Петков.

В 60-ата минута Мариани се озова на добра позиция, но прати топката над вратата. Последваха още смени в състава на Левски. Хубчев даде шанс и на Кабов, Деян Иванов и Ивайло Найденов, който бе изпробван по дясното крило. Десетина минути преди края в игра влезе и Мазурек. За аржентинския халф това бе дебют с екипа на Левски.

В 79-ата минута бразилците можеха да отбележат втори гол, след като Роберсон излезе сам срещу Михайлов, стражът на "сините" обаче се намеси отлично и спаси. В края Ивайло Найденов беше близо до изравнително попадение, но вратарят на Ред Бул Брагантино спаси и Левски загуби с 0:1.

Следващата контрола е срещу руския гранд Зенит (Санкт Петербург) - на 25 юни (вторник) от 19:00 часа.

ЛЕВСКИ - РЕД БУЛ БРАГАНТИНО (БРАЗИЛИЯ) 0:1
0:1 Бруно Тубарао (26)

ЛЕВСКИ: 13. Николай Михайлов, 20. Живко Миланов, 19. Янис Каргас (77 – 39. Деян Иванов), 22. Нуно Рейш, 4. Иван Горанов, 23. Хали Тиам, 77. Илия Юруков (83 – 10. Франко Мазурек), 8. Давиде Мариани, 99. Станислав Иванов (51 – 93. Атанас Кабов) (79 – 6. Ивайло Найденов) 79. Мартин Д. Петков (49 – 29. Станислав Костов), 7. Паулиньо
Треньор: Петър Хубчев

РЕД БУЛ БРАГАНТИНО: Деймисон, 2. Лукас Рамон, 3. Лео Ортиз, 8. Уилиан Кореа, 9. Матеус Пейшото, 14. Бараляс, 20. Бруно Тубарао, 23. Раян, 25. Тиаго Рибейро, 27. Уесли, 36. Едимар