Левски стана за резил в третата си контрола от лагера в Австрия. "Сините" разочароваха феновете си с безидейна игра, допускайки конфузна загуба с 0:4 от Тюркгюджю-Атаспор (Мюнхен). Четвъртодивизионният германски отбор дори можеше да стигна до още по-изразителна победа. Съставът на турската общност в Мюнхен на два пъти удари гредите на вратата, пазена от Николай Михайлов, а веднъж бе отменено тяхно попадение поради засада.

Избраниците на Петър Хубчев за цял мач така и не успяха да отправят нито един точен удар в очертанията на вратата на съперника.

В контролата с непретенциозния противник треньорът на Левски даде шанс за изява на голяма част от младите играчи. Титуляр за първи път започна новият плеймейкър Франко Мазурек. Аржентинецът и гръцкият защитник Янис Каргас бяха единствените чужденци в стартовите единадесет на "сините" за мача днес. Каргас пък получи червен картон в началото на второто полувреме заради груб фаул.

Първата ситуация в мача бе за Левски, но Станислав Иванов пропусна в 13-ата минута. Четири по-късно гредата спаси Левски, след като Карл-Хайнц Лапе остана сам срещу Михайлов и с техничен изстрел нацели дясната греда.

След поредица от грешки на играчите на "сините" се стигна до светкавична контраатака за германския тим, в която Деян Иванов фаулира Рабихич в наказателното поле. Реферът посочи бялата точка, а именно Рабихич беше точен и даде аванс на тима си в 26-ата минута.

Малко преди почивката Кирш пропусна сам срещу българския вратар, опитвайки се майсторски да го прехвърли.

Winbet - победата е на върха на пръстите! (18+)

Втората част започна с директен червен картон на Каргас. Гръцкият бранител влезе много остро в краката на Кирш и бе изгонен. Хубчев не вкара друг играч на терена и Левски остана с 10 човека. В защитата се върна юношата Томислав Папазов, докато нападателят Мартин Дeтелинов Петков започна да играе като ляв защитник.

В 56-ата минута германците удвоиха - Касим Рахибич получи топката сам отляво в наказателното поле, подаде на непокрития Лапе, който на празна врата отбеляза - 0:2.

Четири минути по-късно  Тюркгюджю-Атаспор поведе с 3:0. След центриране отляво на вратата на Михайлов, Зорба бе оставен непокрит в наказателното поле и с глава отбеляза - 0:3.

В 65-ата минута Хубчев извърши две смени – Мартин Райнов и Станислав Иванов излязоха, а на техните места влязоха Хали Тиам и Паулиньо. Три минути по-късно в игра се появиха Живко Миланов, Иван Горанов и Нуно Рейш, съответно на местата на Ивайло Найденов, Мартин Д. Петков и Томислав Папазов.

В 69-та минута Давиде Мариани и Станислав Костов заместиха Франко Мазурек и Илия Димитров, а две минути по-късно Атанас Кабов влезе на мястото на Илия Юруков.

В 73-та минута Лапе направи резултата 4:0 за Тюркгюджу-Атаспор. Германците изпълниха бързо пряк свободен удар в половината на Левски, топката стигна до непокрития вляво в наказателното поле Лапе, който преодоля Михайлов за втори път в мача.

Шест минути преди края втори път гредата спаси "сините" и срещата завърши с изразителна победа с 4:0 за скромния немски тим.

Левски продължава да е без победа и дори без да е вкарал гол след трите си контроли до момента. Припомняме, че преди срамното 0:4 от Тюркгюджю-Атаспор, "сините" загубиха с по 0:1 от лидера във втора дивизия на Бразилия Ред Бул Брагантино и от шампиона на Русия Зенит (Санкт Петербург).

Утре е последната проверка на тима на Петър Хубчев - срещу първенеца на Швейцария Йънг Бойс във Фюген (от 19:30 часа българско време).

ЛЕВСКИ - ТЮРКЮДЖЮ-АТАСПОР 0:4
0:1 Рабихич (26-дузпа), 0:2 Лапе (56), 0:3 Дзорба (60), 0:4 Лапе (74)

ЛЕВСКИ: 13.Николай Mихайлов, 6.Ивайло Найденов, 19.Янис Каргас, 39.Деян Иванов, 24.Томислав Папазов, 77.Илия Юруков, 70.Мартин Райнов, 10.Франко Мазурек, 99.Станислав Иванов, 79.Мартин Д. Петков, 30.Илия Димитров