Големият талант на леката атлетика Лиляна Георгиева беше избрана за "Любимец на феновете" на www.atletikabg.com. Възпитаничката на Радмила Станкович взе вота на феновете с 1376 гласа в интернет гласуването. Това е над 1/3 от вота на 3683 почитатели на българската атлетика в триседмичното гласуване. Втори със 713 гласа остана 15-годишният Валентин Андреев – национален рекордьор на чук за юноши до 18 години, а трети е Тихомир Иванов – финалист от европейското първенство в зала и световното на открито в скока на височина с 271 гласа.

С точно 261 вота четвъртото място делят световната вицешампионка на троен скок за девойки до 18 години Александра Начева и националната рекордьорка на 3000 метра стипълчейз за девойки до 20 години Силвия Георгиева.

Победителката във вота на феновете известна като Детето-чудо Лиляна стана популярно лице в българския спорт още през 2015 година, когато заслужи сребърния медал на Европейския младежки олимпийски фестивал в Тбилиси на 800 метра. Същата година тя бе обявена за „Изгряваща звезда“ на българската атлетика на церемонията за Атлет на България организирана от БФЛА и списание „Атлетика“.

Лиляна Георгиева започна шеметно 2017 година и рамките на три седмици оглави ранглистите на България при жените в зала на 800, 1500 и 3000 метра подобри няколко национални рекорда при девойките до 18 и 20 години, спечели две балкански титли на 1500 м и 4х400 м при девойките до 20 години и бронзов медал на 800 м на балканския шампионат за мъже и жени в зала.

Лиляна не намали темпото и през лятото с две титли от балканския шампионат при девойките до 20 години на 1500 м и 3000 м, както и бронзов медал на 4х400 м. Пловдивчанката завърши сезона с два фантастични рекорда на 1500 м на европейско първенство за девойки до 20 години, където завоюва сребърния медал. Георгиева бе и най-добре представилата се европейка на финала на 1500 м на световното първенство за девойки до 18 години с шесто място като пред нея имаше само африканки. Пловдивчанката стана номер едно в българските ранглисти на открито на 800 м и на 1500 м.

Успехите й не останаха незабелязани от АБАФ (Асоциацията на балканските атлетически асоциации) и тя бе обявена за „Изгряваща звезда за 2017-а година“ на организацията.

Десетката на феновете ще бъде прибавена като 1 глас към вота на специалистите, които ще изберат Атлет на България за 2017-а година, който ще бъде обявен на 15 декември.