Денис Димитров подобри за втори път през сезона личния си рекорд на 60 м. Възпитаникът на Валя Демирева спря хронометъра на 6.66 сек във финала на спринтовото бягане на турнира Pedor’s Cup в Лодз (Пол).

Димитров имаше 6.69 сек от Мондевю по-рано този месец, а започна сезонът с рекорд от 6.71 сек. В сериите на турнира в Лодз Денис бяга 6.70 сек.

Спринтьорът, който не успя да бяга на националния шампионат през уикенда заради фалстарт, се състезава с класни атлети в Лодз. Набралият сериозна скорост този сезон Ким Колинс (Сейнт Кидс енд Невис) стана победител, като с 6.47 сек смъкна още 0.01 сек от най-доброто си постижение в световната ранглиста за годината и постави национален рекорд на страната си, пише bgathletic.com. Негов подгласник стана Майк Роджърс (САЩ) – 6.52 сек.

Световният шампион на 60 м Ричърд Килти (Вбр) спря хронометъра на 6.54 сек за третата позиция, а четвърти се нареди друг състезател на Демирева – Юниер Перез Ромеро (Тур) – 6.55 сек. Преди Денис финишира и Даниел Бейли (Антигуа) – 6.59 сек.

Георги Иванов пък остана на третото място в тласкането на гюле с резултат от 20,02 метра в най-добрия си опит. Победител стана световният шампион Райън Уайтинг (САЩ), който прати гюлето на 21,80 метра. По този начин той подобри личния си рекорд за сезона с 37 см и продължава да е лидер в световната ранглиста. На второ място пък остана чехът Томаш Станек с 20,94 метра.