Шампионът на Италия Ювентус победи Милан с 3:1 в голямото дерби на Италия. Двубоят се игра на "Алианц Стейдиъм" в Торино, а успехът бе изкован с две късни попадения. Победата позволи на "Старата госпожа" да увеличи преднината си на върха пред преследвачите Наполи и Рома, които направиха грешни стъпки днес.

Двубоят започна вихрено за Ювентус. Още в 8-ата минута Миралем Пянич намери пред наказателното поле Дибала, който с хубав удар направи безпомощен вратаря на гостите за 1:0.

Играчите на Дженаро Гатузо успяха да стигнат до равенството в 28-ата минута. Хакан Чалханоглу центрира от корнер, а Леонардо Бонучи засече с глава за 1:1.

Ювентус владееше инициативата и създаваше повече голови положение и успя да стигне до втори гол в 79-ата минута. Кедира центрира отляво, а Куадрадо с глава не сгреши за 2:1.

Всичко бе решено 180 секунди преди края на редовното време. Дибала намери около границата на наказателното поле Кедира, който с плътен удар по земята оформи крайното 3:1.

РЕЗУЛТАТИ, ГОЛМАЙСТОРИ И КЛАСИРАНЕ В СЕРИЯ "А"