Рома спечели с 2:0 гостуването на Удинезе в първия мач от 25-ия кръг на Серия "А". Taка тимът на Еузебио Ди Франческо направи добра загрявка за гостуването на Шахтьор (Донецк) от 1/8-финалите в Шампионската лига (идната сряда).

В герой за Рома и днес се превърна младокът Ченгиз Юндер. 20-годишният турски талант откри резултата в 70-ата минута с красиво попадение, а в 90-ата резервата Диего Пероти подпечата успеха на "вълците".

За привлечения през лятото Юндер (от Истанбул Башакшехир) това бе четвърти гол в последните три мача на Рома.

След успеха над Удинезе "вълците" от Рим временно се изкачиха на трето място в класирането на Серия "А" с 50 точки. Лидер е Наполи (63), пред Ювентус с 62, а четвърти е Интер с 48 точки. Удинезе пък е на десетата позиция с 33 точки.

РЕЗУЛТАТИ, ГОЛМАЙСТОРИ И КЛАСИРАНЕ В СЕРИЯ "А"