Съперникът на Лудогорец в 1/16-финалите на Лига Европа Милан разби у дома Верона с 3:0 и се класира за 1/4-финалите в турнира за Купата на Италия, където ще срещне градския си съперник Интер.

Сусо (22) изведе „росонерите” напред в резултата след асистенция  на Давиде Калабрия, а до почивката домакините удвоиха преднината си чрез бранителя Алесио Романьоли (30), възползвал се от пас на Андре Силва.

През втората част младата надежда Патрик Кутроне (55) оформи крайния резултат след подаване на Сусо. До края на мача гостите от града на Ромео и Жулиета нямаха сили дори за почетен гол.

Така грандът от Милано продължи в следващата фаза, в която ще има градско дерби с Интер, който вчера трудно преодоля третодивизионния Порденоне след изпълнение  на дузпи.