Милан загуби у дома от Рома с 0:2 в дербито от седмия кръг на италианската Серия „А”.

През първата част двата тима не създадоха почти никакви голови положения. „Вълците” от Рим бяха по-активни, а в Кевин Строотман се контузи и в 30-ата минута Лоренцо Пелегрини го замени, след което пропусна най-изгодната възможност за гостите.

След почивката „росонерите” пък се активизираха, а Леонардо Бонучи и Никола Калинич бяха близо до попадение, но Алисон спаси ударите и на двамата.

В 72-ата минута Един Джеко шутира от около 20 метра и не остави шансове за Донарума, след като топката рикошира и в крака на Романьоли. Пет минути по-късно Алесандро Флоренци довърши домакините с добавка и втори гол в тяхната врата, след като преди това Донарума бе избил удар на Наинголан.

В 80-ата минута Хакан Чалханоглу бе изгонен след втори жълт картон и Милан завърши мача в намален състав.

След третата си загуба за сезона „росонерите” са седми с 12 точки. Рома записа четвърти пореден успех и е на пета позиция с 15 точки, но и мач по-малко на сметката си.

РЕЗУЛТАТИ, ГОЛМАЙСТОРИ И КЛАСИРАНЕ В ИТАЛИАНСКАТА СЕРИЯ "А"