Рома се завърна на третото място в Серия А, след като се наложи с 2:1 при домакинството на Дженоа от 33-ия кръг на италианското първенство. Андрей Гълъбинов остана на резервната скамейка и не се появи в игра за Рома.

Рома поведе в резултата в 17-та минута с гол на Ченгиз Юндер. Ервин Зуканович си отбеляза автогол в 52-та минута за 2:0 в полза на Рома. Дженоа отбеляза почетен гол в 61-та минута, който бе дело на Джанлука Лападула.

Градският съперник Лацио също стигна до успеха, но в далче по-зрелищен мач. „Орлите“ спечелиха с 4:3 като гости срещу Фиорентина. Така Рома и Лацио са съответно на трето и четвърто място с равен брой точки – 64 и засега заемат местата, даващи право на участие в Шампионската лига. Интер е пети с 63 точки.

Фиорентина два пъти поведе – първо с 2:0, а след това и с 3:2, но лациалите стигнаха до крайния успех.

РЕЗУЛТАТИ, ГОЛМАЙСТОРИ И КЛАСИРАНЕ В СЕРИЯ "А"