Финалистът в Шампионската лига от миналия сезон Ювентус стартира защитата на титлата си в Италия с класическа домакинска победа над Каляри с 3:0 в среща от първия кръг на Серия „А”. Дебют в италианския елит с екипа на "бианконерите" направи привлеченият от Байерн бразилски национал Дъглас Коста, заменил в 74-ата минута колумбиеца Хуан Куадрадо.

Марио Манджукич (12) даде ранен аванс на шампионите след асистенция на Лихтщайнер. В 39-ата минута Диего Фариас от гостите пропусна дузпа, а резултатът 1:0 се запази до последните секунди на първата част, когато Пауло Дибала (45+1) удвои преднината на „бианконерите” след пас  на Пянич.

След почивката футболистите на Масимилиано Алегри продължиха да бъдат пълни господари на терена и аржентинският голмайстор Гонсало Игуаин (66) направи разликата класическа след асистенция на Алекс Сандро. До края на мача „старата госпожа” намали оборотите и не вкара други попадения в противниковата врата.

РЕЗУЛТАТИ, ГОЛМАЙСТОРИ И КЛАСИРАНЕ В ИТАЛИАНСКАТА СЕРИЯ "А" - ТУК!