Наполи победи у дома Лацио с 2:1 в дербито от 20-ия кръг на италианската Серия „А“ и съкрати до 6 точки аванса на лидера Ювентус, който утре вечер приема последния Киево.

Хосе Кайехон (34) след пас на Дрис Мертенс и Аркадиуш Милик (37) вкараха два бързи гола за домакините, материализирайки превъзходството им през първата част.

След почивката „орлите“ се втурнаха в атака и върнаха едно попадение чрез голмайстора си Чуро Имобиле (65) след асистенция на Карлос Хоакин Кореа. Гостите обаче останаха в намален състав след втория жълт и червен картон на Ачерби в 70-ата минута. До края на мача двата тима продължиха да водят сериозна битка на терена, но до нови попадения така и не се стигна.

Лацио допусна шеста загуба и остава пети с 32 точки, а Наполи има 47 на втората позиция и 7 повече от третия Интер.

По-рано тази вечер Каляри и Емполи завършиха 2:2. Паволети (36) даде аванс на домакините, но Ди Лоренцо (70) и Зайц (81) направиха пълен обрат. В добавеното време Диего Фариас (90+1) донесе точката за тима от остров Сардиния, който е 13-и с 21 точки. Емполи заема 17-място със 17 точки и е на 3 над опасната зона.