Новакът Беневенто ще продължи да чака за историческа първа точка или три в италианския елит, след като отстъпи у дома на Сасуоло с 1:2 в среща от 13-ия кръг на Серия „А”. От 67-ата минута домакините бяха в намален състав, след като Летиция получи втори жълт и червен картон.

През първата част нямаше попадение на стадион „Чиро Вигорито”, но след почивката Алесандро Матри (57) изведе гостите напред в резултата след пас  на Мисироли.

Шведският нападател Самуел Арментерос (65) изравни след подаване на Чичирети и домакините виждаха първата си точка в елита, но буквално в последните секунди тя им се изплъзна, след като Федерико Пелузо (90+4) донесе победата за Сасуоло след асистенция на Берарди.

След 13-ата си поредна загуба Беневенто остава на дъното. Сасуоло е на 15-а позиция с 12 точки.

РЕЗУЛТАТИ, ГОЛМАЙСТОРИ И КЛАСИРАНЕ В ИТАЛИАНСКАТА СЕРИЯ "А"