Наполи спечели убедително с 3:0 при визитата си на Удинезе в среща от деветия кръг на италианската Серия „А“ и съкрати разликата с лидера и шампион Ювентус до четири точки.

Футболистите на Карло Анчелоти доминираха на „Дачия Арена“ в Удине и поведоха още в 14-ата минута, когато Фабиан Руис бе точен за 0:1. „Фриуланите“ дадоха отпор и резултатът остана непроменен чак до 82-ата минута, когато Дрис Мертенс бе точен от дузпа, отсъдена за игра с ръка в наказателното поле на играч на домакините. Три минути след това той асистира на резервата Марко Рог, който оформи крайния резултат.

След седмия си успех за сезона Наполи е втори с 21 точки и на 4 зад Ювентус. Удинезе допусна пета загуба за сезона и заема 15-а позиция с 8 точки преди останалите срещи от кръга.

ПРОГРАМА, КЛАСИРАНЕ И РЕЗУЛТАТИ В СЕРИЯ "А"