Лидерът Наполи спечели с 1:0 при визитата си на Рома в среща от осмия кръг на италианската Серия „А“ и увеличи преднината на си на върха на 5 точки пред Ювенттус.

Наполи имаше инициативата от самото начало и поведе в 20-ата минута, когато топката е удари в Де Роси и попадна в Лоренцо Инсиние, който се разписа за 1:0.

В 35-ата минута удар на Инсиние беше блокиран, а в следващата минута вратарят Алисон отрази шут и на Дрис Мертенс.

След почивката домакините тръгнаха да търсят поне изравнително попадение и бяха близо до такова в 70-ата минута при удар с глава на Мертенс, но Алисон отново спаси.

Водения от Маурицио Сари тим записа осма поредна победа от началото на сезона в шампионата и оглавява временното класиране с пълен актив от 24 точки.

"Вълците" допуснаха второ поражение на „Олимпико“ и заемат пета позиция с 15 точки. Воденият от Еузебио Ди Франческо тим все пак има и един отложен мач срещу Сампдория в Генуа.

РЕЗУЛТАТИ, ГОЛМАЙСТОРИ И КЛАСИРАНЕ В ИТАЛИАНСКАТА СЕРИЯ "А"