Милан излъга у дома Сасуоло с 1:0 в среща от 26-ия кръг на италианската Серия „А“ и се изкачи на третата позиция, задминавайки с точка градския съперник Интер, който късно снощи загуби с 1:2 при визитата си на Каляри с Кирил Десподов.

В 13-ата минута над 60 000 тифози отдадоха почит на бившия капитан на Фиорентина Давиде Астори, който преди година бе открит мъртъв в хотелската си стая в Удине.

„Росонерите“ стигнаха до успеха след автогол в 35-ата минута на Пол Лирола, а гостите доиграха мача в намален състав, след като в 64-ата минута вратарят им Андреа Консили получи директен червен картон за фаул срещу нападателя Кжищоф Пионтек.

Пет минути след гола Жереми Бога можеше да изравни, но нацели десния страничен стълб със силен диагонален удар. Малко преди края на първата част гол на Бога не бе признат заради положение на засада. В добавеното време Донарума отрази шут на Доменико Берарди от пряк свободен удар.

След почивката в 76-ата минута Пионтек пусна добро подаване към Франк Кесие в наказателното поле, но полузащитникът стреля право в тялото на резервния страж Пеголо.

С успеха си Милан събра 48 точки и изпревари с една градския съперник Интер на третата позиция. Сасуоло е 11-и с 31 точки преди останалите срещи от кръга.